TRIVENATOR

Home

Vadszárnyas ragu dödöllével

Az alaposan megmosott, leszárogatott húsokat sózzuk, borsozzuk, majd a jól felhevített zsíron hirtelen kérget sütünk rájuk. A húsokat kiszedjük, félre tesszük.

Mérsékeljük a lángot az edény alatt és a visszamaradó zsiradékon üvegesre pirítjuk az apró kockákra vágott vöröshagymát és a zúzott fokhagymát. Beletesszük akarikára vágott sárgarépát, petrezselyem gyökeret, a kockákra vágott zellert és karalábét. Nagy lángon néhány percig pirítjuk a zöldségeket.Amikor elvesztik nyers színűket, a lángot mérsékeljük és a zöldségeket megszórjuk liszttel. Jól elkeverjük, 4 dl vízzel felöntjük, sózzuk, borsozzuk.

A sütőt előmelegítjük.

Tepsibe tesszük az elősütött húsokat és hozzáöntjük a zöldséges pecsenyelevet. Beletesszük a felengedett zöldbabot is. A pecsenyelevet fűszerezzük egész babérral és beleöntjük a vörösbor felét.

Alufóliával fedjük a tepsit és addig sütjük, amíg a zöldségek megpuhulnak.

A zöldségeket szűrőlapáttal kiszedjük.

A szafthoz öntjük a vörösbor másik felét és némi vizet.Az edényt alufóliával fedjük és tovább sütjük a húst. Időnként ellenőrizzük, mert a szaft sűrűsödik és ilyenkor a vizet pótolni kell.

Ha a hús megpuhult (kb. 2 óra), a tepsibe visszaöntjük a zöldségeket és összemelegítjük az ételt.

Megkóstoljuk a szaftot, ha szükséges, utánízesítjük.

Köretkéntdödöllétkészítettem hozzá, ami kiválóan illik a szaftos vadételekhez.

Krokettel, párolt rizzsel, vagy burgonyapürével is finom.

    Dödölle elkészítés:

    A burgonyát kisebb kockákra vágjuk és annyi sós vízben, ami épp, hogy ellepi, feltesszük főni. Amikor puhára főtt, nem öntjük le róla a levet, hanem botmixerrel az egészet pürésítjük.

    Az edény alatt egészen mérsékeljük a lángot, folyamatosan melegen tartva a burgonyát és a lisztet így adagoljuk hozzá apránként. Fakanállal nehezen keverhető tésztává dolgozzuk össze. (Ha túl lágy, híg, kis lisztet adjunk még hozzá.)

    A felolvasztott zsírban üvegesre pirítjuk a hagymát,majd olajos evőkanalakkal a burgonyás masszából a forró zsírba szaggatunk 5-6 nagyobb galuskát és pirosra sütjük.*

    *Hasznos tippek:

    • Egy adagnál több sütése esetén (4-5 darabnál több):Ha tényleg a galuskát, és nem csak a hagymát (!) akarjuk pirosra sütni,akkor előbb az üvegesre pirított hagymát szűrőlapáttal szedjük ki a zsiradékból, így elkerülhetjük, hogy a hagyma egészenfeketelegyen, mire az összes galuska sütésével végzünk...
    • Ha marad a burgonyás masszából, eltehetjük másnapra is,de akkor felhasználás előtt még újabb adag lisztet kell hozzá keverni.
    • Ha kímélőbbet szeretnénk, süssük sütőben, nagyon kevés zsiradékkal(forró sütőben oldalanként kb. 10-10 percig). Így kevésbé szívják meg magukat zsírral. Azért is jobb így, mert a galuskák kívül jó kis ropogós kérget kapnak, belül pedig lágyak, puhák maradnak.